Lista aktualności Lista aktualności

Ćwiczenia ratownicze w Nadrożu 2015

W dniach 6 - 7 czerwca przeprowadzono szkolenie jednostek KSRG z terenu powiatu Rypińskiego oraz jednostek pozasystemowych.

Miejscem zgrupowania był Zespół Szkół nr 4 w Nadrożu.

Ćwiczenia obejmowały między innymi praktyczne sytuacje, które mogą zaistnieć w każdej chwili. Symulowano wypadek drogowy z osobami poszkodowanymi w miejscowości Żałe. Następnie przeprowadzono praktyczne gaszenie pożaru obszarów leśnych, z wykorzystaniem różnych technik gaszenia i dostarczania wody do miejsca pożaru w m. Bąkowizna (Leśnictwo Ugoszcz). Ćwiczenia objęły również wdrożenie ratownictwa KSRG, realizowane przez ratownictwo medyczne, wodne, wysokościowe oraz techniczne, jak również w zakresie łączności dowodzenia i współdziałania.

Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa PSP w Rypinie. Udział w ćwiczeniach wzięło 13 jednostek OSP. Ponadto w ćwiczeniach uczestniczyli przedstawiciele Policji, Państwowego Ratownictwa Medycznego, Lasów Państwowych oraz Starostwa Powiatowego w Rypinie. W działania Nadleśnictwo Skrwilno zaangażowało samochód pożarowy Star 244, sam. patrolowo-gaśniczy oraz ciągnik z pługiem.

 

Tekst: Adam Kamiński

Zdjęcia: Komenda Powiatowa PSP Rypin