Lista aktualności Lista aktualności

"SZKOŁA NA CZASIE E-PODRĘCZNIKI W KLASIE" Z UDZIAŁEM NADLEŚNICTWA SKRWILNO

W dniu 10.05.2016r w Leśnictwie Głęboczek gościliśmy Szkołę Podstawową im. Powstańców Styczniowych z Ligowa - zwycięzców organizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji ogólnopolskiego konkursu w kategorii edukacja wczesnoszkolna - "Szkoła na czasie e-podręczniki w klasie".

W ubiegłym roku jesienią wyżej wymieniona placówka wraz z autorką zwycięskiego projektu panią Elżbietą Kowalską oraz miejscowymi leśnikami z Głęboczka przeprowadziła kilka lekcji dotyczących gospodarki leśnej, pracy leśnika - skupiając się głównie na zadaniach z ochrony lasu, zarówno przed czynnikami przyrodniczymi jak i zagrożeniami ze strony człowieka.

Po przeprowadzonych zajęciach pani Elżbieta Kowalska, zaintrygowana malowniczymi terenami oraz formą przeprowadzonych lekcji zdecydowała o napisaniu na konkurs kilku konspektów zajęć przeprowadzonych w klasie z wykorzystaniem e-podręczników, sali edukacji leśnej w  Głęboczku oraz lesie z udziałem służby leśnej. Konkurs był realizowany w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim. Komisja konkursowa na etapie ogólnopolskim wyłoniła 11 laureatów, spośród których Szkoła Podstawowa z Ligowa zajęła 1 miejsce.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do tak wielkiego sukcesu.

 

Tekst: Marcin Bednarski