Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Leśnika

Drugiego sierpnia br. obchodziliśmy w Nadleśnictwie Skrwilno „Dzień Leśnika”.

Pracownicy nadleśnictwa oraz byli pracownicy wraz z rodzinami spotkali się na imprezie plenerowej przy biurze aby świętować tę uroczystość.

Na wyjątkowość tego dnia wpłynęła dodatkowa okoliczność przejścia na emeryturę trojga pracowników. Dzień Leśnika ponownie stał się okazją do podziękowania za wspólną, wieloletnią pracę. Uroczystość rozpoczął Pan Nadleśniczy Tomasz Gnap, podsumowując pracę i zasługi wyróżnionych osób. Pani Halina Żyźniewska swoją pracę rozpoczęła od 2 maja 1978 r. Przez 41 lat pracowała w nadleśnictwie jako księgowa. Zawsze kojarzona z sumienną pracą i zdyscyplinowaniem. Pani Mariola Lamparska pracowała od 1 lutego 1979 r. również na stanowisku księgowej, dobrze wywiązując się ze swoich obowiązków. Pan Ryszard Komosiński zatrudniony od 15 czerwca 1974 roku. Przez ten czas zdobył bogate doświadczenie na stanowiskach jako Technik mechanik, Kierownik gospodarstwa transportowego, Specjalista ds. transportu, Sekretarz oraz Starszy referent ds. administracyjnych. Wykazał się jako dobry organizator z szeroką inicjatywą i samodzielnością. Członek ochotniczej straży pożarnej działającej dawniej przy Nadleśnictwie Skrwilno. W 2005 roku odznaczony jako „Zasłużony dla Leśników Polskich”. W 2006 roku otrzymał Kordelas Leśnika Polskiego. W 2009 roku otrzymał odznakę za zasługi dla Lasów Kujawsko-Pomorskich. Do życzeń przyłączyli się również pracownicy.

Następnie rozpoczęliśmy biesiadę przy dobrej muzyce i grillu. Radość z imprezy czerpali dorośli i dzieci. Cieszymy się, że pomimo przemiany pokoleń wciąż tworzymy „leśną rodzinę”.

 

 

Tekst: Adam Kamiński

Zdjęcia: Krzysztof Tyburski