Lista aktualności Lista aktualności

EKOLAUR – WYRÓŻNIENIE DLA NADLEŚNICTWA SKRWILNO

Dnia 29 października br. w Kinoteatrze RIALTO w Katowicach odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia 18. Edycji Konkursu „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2019”. W ramach konkursu w kategorii Edukacja ekologiczna, ochrona przyrody Nadleśnictwo Skrwilno zdobyło zaszczytne wyróżnienie.

Gala rozpoczęła się odtworzeniem koncertu włoskiego kompozytora i pianisty Ludovico Einaudi, utworem „Elegia na Arktykę”. Przybyłych laureatów i gości powitał przewodniczący rady PIE Czesław Śleziak. Galę poprowadziła Beata Smaga-Seyboth. Uroczystość swoją obecnością zaszczyciło wielu ważnych przedstawicieli ze świata nauki, polityki i biznesu. Podczas gali wręczono Medale Polskiej Izby Ekologii za zasługi dla zrównoważonego rozwoju oraz Ekolaury w różnych kategoriach. Kapituła konkursu przyznała 24 Ekolaury oraz 16 wyróżnień. Podczas tegorocznej gali konkursu Polska Izba Ekologii świętowała Jubileusz 20-lecia działalności. Część artystyczną uświetnił koncert Izabeli Migocz – sopranistki, przy akompaniamencie Jarosława Mrożka – uznanego pianisty jazzowego, organisty i producenta.

http://www.pie.pl/ostatnia-gala.html

Przedsięwzięcie zgłoszone przez nas do konkursu obejmowało „Przebudowę i rozbudowę części istniejącego budynku wraz z wyposażeniem Sali edukacyjnej”. Inwestycja ta była kosztowna i wymagała od nadleśnictwa wiele pracy, zatem sukces daje dużo satysfakcji i wymaga promocji. Ekolaur w dniu gali powędrował na ręce Nadleśniczego Nadleśnictwa Skrwilno – Tomasza Gnap i znajdzie zaszczytne miejsce w nowej Sali edukacyjnej.

Inwestycja, o której mowa była realizowana w latach 2017-2018. Obiekt łączy ze sobą historię i współczesną pracę leśnika. Główna część kompleksu to kancelaria leśniczego, z której przechodzimy do konkretnych działów zrównoważonej gospodarki leśnej. Wypełnienie stanowi ekspozycja fototapet, która jest zobrazowaniem tego, czym na co dzień się zajmujemy. W tle usłyszymy dźwięki natury, pochodzące wprost z lasu oraz towarzyszące naszej pracy. Na wystawie zobaczymy eksponaty ze świata roślin, zwierząt i grzybów, których na co dzień nie spotkamy.

Drzwi naszych izb edukacyjnych corocznie przekracza około 5 tysięcy osób. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego nowego obiektu.

 

 

 

 

Tekst: Adam Kamiński

Zdjęcia: archiwum Polskiej Izby Ekologii, archiwum nadleśnictwa