Lista aktualności Lista aktualności

KONGRES KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

W dniu 10 października 2019 roku w Rypińskim Centrum Sportu, ul. Dworcowa 11, 87-500 Rypin w godzinach 16:00-21:00 odbyło się wydarzenie pt. „Kongres Kół Gospodyń Wiejskich”.

W wydarzeniu brały udział nadleśnictwa RDLP Toruń – Skrwilno (n-ctwo koordynujące) i Brodnica. Miały one za zadanie organizację i aranżację stoiska LP „Dobre z Lasu”, na którym prezentowano naturalne produkty i żywność (płody runa leśnego, dziczyzna) pochodzące ze sklepu Lasów Państwowych. Akcja miała na celu promowanie zdrowej, naturalnej żywności na stoisku degustacyjnym podczas kongresu. Przy stoisku pojawiło się około 400 osób, zarówno biorących udział w kongresie, jak i odwiedzających gości. Przy stoisku gościli przedstawiciele państwowych i lokalnych władz – Wiceminister Inwestycji i Rozwoju – Anna Gembicka, Starostwa Powiatowego - Jarosław Sochacki i Miasta Rypin – Paweł Grzybowski, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu oraz Nadleśnictwa Skrwilno. Ciekawą konferencję pod tytułem „Kobiety gospodarne i wyjątkowe” poprowadził Maciej Kurzajewski i „mistrz kuchni” Karol Okrasa.

Wydarzenie zostało odebrane bardzo pozytywnie. Odwiedzający stoisko „Dobre z Lasu” bardzo chętnie degustowali wszystkie produkty, przetwory i dziczyznę. Wszyscy odwiedzający otrzymali materiały informacyjne o możliwościach zakupu powyższych produktów ze sklepu LP. Stoisko „Dobre z Lasu”, spotkało się z pozytywną oceną i komentarzem odwiedzających.

 

 

Tekst: Jakub Łukaszewski

Zdjęcia: Jakub Łukaszewski, Joanna Karbowska, archiwum Rypińskie Centrum Sportu