Lista aktualności Lista aktualności

ZAWODY ZAPRZĘGÓW PAROKONNYCH – SKRWILNO, 31.08.2019 R.

W dniu 31 sierpnia 2019 r. na obiektach Nadleśnictwa Skrwilno rozegrano finałowe zawody zaprzęgów parokonnych.

Nadleśnictwo Skrwilno wraz z Gminą Skrwilno tradycyjnie było gospodarzem tego wydarzenia, kończącego cykl rozgrywek Ligi Kujawsko-Mazursko-Mazowieckiej.

Ostatnia, upalna sobota wakacji przyciągnęła rodziny wraz z dziećmi. Dla najmłodszych zorganizowano dodatkową atrakcję, którą były dmuchane zjeżdżalnie. Powożący zaprzęgami zawodnicy pokazali wielkie umiejętności oraz radość ze swojej pasji. Udział w zawodach wzięło 15 zaprzęgów. Po pokonaniu wielu przeszkód w trudnym terenie ostatecznie na podium zobaczyliśmy Pana Rafała Paszyńskiego z Wielgiego (I miejsce), Pana Jarosława Wrońskiego ze Stefanowa (II miejsce) oraz Pana Karola Zielazińskiego z Przywitowa (III miejsce). Rywalizacja o puchar ligi trwała do ostatniej chwili. Jego zdobywcą został ponownie Pan Rafał Paszyński. Na miejscu drugim znalazł się Pan Paweł Gorczyca ze Zbójna. Miejsce trzecie przypadło Pani Katarzynie Nazarewicz z Piastowa. Zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Konie od lat towarzyszą człowiekowi i wiele im zawdzięczamy. W gospodarstwach rolnych, jak również w lasach wykonywały one najcięższe prace za co należy im się szczególny szacunek. Dlatego wdzięczni koniom, chętnie uczestniczymy w organizacji tego typu imprez dla społeczeństwa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i zapraszamy do kibicowania za rok!

 

 

Tekst i zdjęcia: Adam Kamiński