Asset Publisher Asset Publisher

Laury zespołu sygnalistów

Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Skrwilno wziął udział w festiwalach i konkursach muzyki myśliwskiej w Sierakowicach, Radzyminie oraz Kwidzynie.

19 lipca odbył się XI Festiwal Kultury Łowieckiej „Knieja 2014" w Sierakowicach. Przesłuchania konkursowe odbywały się w drewnianym zabytkowym kościele Św. Marcina, a koncert galowy został przeprowadzony w nowoczesnym amfiteatrze. Nasz zespół sygnalistów zajął 2 miejsce w kategorii MB zdobywając cenną nagrodę : róg myśliwski par force ufundowany przez Marszałka Województwa Pomorskiego. Odnieśliśmy również sukcesy w kategoriach solowych : 2 miejsce w kategorii C zdobył Łukasz Murawski, 3 miejsce w tej samej kategorii zdobył Paweł Suski, w kategorii B Paweł Rząsowski zajął 2 miejsce.

W dniach 2-3 sierpnia 2014 roku odbył się XII Mazowiecki Konkurs Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej w Radzyminie. Nie mogło się obejść bez wysokich lokat dla Reprezentacyjnego Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Skrwilno. W kategorii B sygnałów myśliwskich nasz zespół zajął 1 miejsce, w kategorii MB muzyki myśliwskiej 4 miejsce. W zmaganiach solistów nasi sygnaliści zajęli: 2 miejsce w kategorii A (Sławomir Murawski) oraz 3 miejsce w kategorii C (Paweł Suski). W konkursie zespołów Rodzinnych bracia Mirosław i Sławomir Murawscy zajęli 1 lokatę. Tradycyjnie podczas trwania konkursu w Radzyminie można było obejrzeć bogatą wystawę trofeów łowieckich oraz pokazy sokolnicze. Impreza ta przyciągnęła sygnalistów z całej Polski oraz duże grono widzów.

Ostatnie sukcesy w konkursach muzyki myśliwskiej w 2014 roku nasz zespół odniósł na XIV Powiślańskim Przeglądzie Muzyki i Kultury Myśliwskiej im. Tomasza Bielawskiego w Kwidzynie, który odbył się w dniach 6-7 września. Przegląd ten odbywał się na zamku oraz na placu podzamkowym. Przesłuchania toczyły się w miłej, koleżeńskiej atmosferze ale pod czujnym okiem jurorów.W kategoriach zespołowych  nasz zespół zdobył 1 oraz 2 miejsce. Mirosław Murawski zajął 2 miejsce w kategorii A, w kategorii B Paweł Rząsowski zdobył 3 miejsce, a Łukasz Murawski zajął 2 miejsce w kategorii C Przeglądem w Kwidzynie Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Skrwilno zakończył zmagania w konkursach sygnalistów na rok 2014.

Darz Bór!