Lista aktualności Lista aktualności

Kursanci Polskiego Związku Łowieckiego

Dnia 23 kwietnia z wizytą do Nadleśnictwa Skrwilno przybyli kandydaci na myśliwych Polskiego Związku Łowieckiego.

Prawie 40 uczestników kursu przyjechało pod opieką Pana Benedykta Mordzaka – członka Okręgowej Rady Łowieckiej we Włocławku, żeby dowiedzieć się w jaki sposób w praktyce funkcjonuje gospodarka łowiecka na terenie Nadleśnictwa.

Pierwsza część zajęć odbyła się w sali edukacyjnej w Skrwilnie. Rozpoczął ją Nadleśniczy Jacek Soborski wprowadzając uczestników w tajniki łowiectwa. Podkreślał fakt nierozłącznego prowadzenia gospodarki leśnej i łowieckiej. Mówił o konsekwentnym prowadzeniu łowiectwa w oparciu o plany oraz o ważnej roli dobrego zagospodarowania łowisk. Rejon hodowlany „Dobrzyński" jest świetnym przykładem poprawy warunków bytowania zwierzyny, gdzie z każdym dziesięcioleciem zwiększa się jej populacja.

Dalszą prezentację poprowadził Inżynier Nadzoru i Prezes Koła nr 5 „Knieja" w Skrwilnie, który w drugiej części, terenowej spotkania pokazał przykłady dobrych praktyk zagospodarowania łowiska. Na zakończenie kursanci obejrzeli pracę psów myśliwskich w ośrodku szkolenia przy Leśniczówce w Głęboczku. O szkoleniu psów opowiadał im Inżynier Nadzoru Krystian Kliś, który specjalizuje się w kynologii. Tam też spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze, przy ognisku.

 

Tekst i zdjęcia: Adam Kamiński