Lista aktualności Lista aktualności

Muzyczne akcenty z Reprezentacyjnym Zespołem Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Skrwilno

Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Skrwilno skupia miłośników muzyki myśliwskiej. Bierze udział w festiwalach i przeglądach muzyki myśliwskiej oraz w uroczystościach związanych z tematyką leśną i łowiecką.

Muzyczne zmagania w 2016 roku zespół rozpoczął w Brodnicy podczas XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej o Róg Wojskiego, zdobywając 3 miejsce na 21 zespołów w kategorii B sygnałów myśliwskich (dla średniozaawansowanych). Kolejnym muzycznym akcentem był koncert podczas  I Kujawsko-Dobrzyńskiego Dnia Kultury Leśnej i Łowieckiej, który odbył się we Włocławku 18 czerwca. Podczas tej uroczystości leśnicy i myśliwi oddali hołd bohaterom walczącym na terenie Ziemi Dobrzyńskiej i Kujaw o wolność naszej Ojczyzny. Mieszkańcy Włocławka mogli zapoznać się z muzyką, kulturą i tradycjami łowieckimi oraz posmakować dań kuchni myśliwskiej.

Dalsza trasa koncertowa Sygnalistów ze Skrwilna jest bardzo długa. Występowali podczas VIII dni Raciążka 22 lipca, dając koncert dla mieszkańców Gminy Raciążek. W dniach 6-7 sierpnia odbył się XIV Mazowiecki Konkurs Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej w Radzyminie, gdzie nasz zespół zdobył dwa razy trzecie miejsce w kategoriach zespołowych B i MB. Trzyosobowa delegacja naszego zespołu uświetniła również nadanie sztandaru dla Koła Łowieckiego „PONOWA" w Chrostkowie. W dniach 3-4 września na zamku w Kwidzynie odbył się XVI Powiślański Przegląd Muzyki i Kultury Myśliwskiej im Tomasza Bielawskiego na którym zagościł Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Skrwilno. Zespół zdobył dwie nagrody, 2 miejsce w kategorii MB oraz 3 miejsce w kategorii B sygnałów myśliwskich. Więcej informacji na ten temat pod linkiem XXXII Międzynarodowy Festiwal. Sygnaliści  z naszego zespołu uświetnili również Regionalny Konkurs Pracy Dzikarzy dla Szpiców Myśliwskich, który odbył się 24 września w leśnictwie Głęboczek, a także wzięli udział w HUBERTUSIE zorganizowanym przy Stadzie Ogierów w Łącku, który odbył się 15 października.

Zbliża się sezon polowań zbiorowych, więc muzyka myśliwska przeniesie się z festiwalowych scen i zabrzmi w kniei. Darz Bór!

 

Tekst i zdjęcia: Mikołaj Romanowski