Asset Publisher Asset Publisher

Nordic Walking na czasie

Nordic Walking to w ostatnich latach bardzo popularna forma aktywności ruchowej, na którą decyduje się duża liczba osób niezależnie od wieku.

W 2010 roku Nadleśnictwo Skrwilno widząc coraz większą grupę osób przyjeżdzających do kompleksu leśnego na Kwiatkowie by leśnymi ścieżkami na łonie natury spędzić aktywnie czas maszerując z kijkami wytyczyło ścieżki Nordic Walking, ustawiło wiatę oraz wyznaczyło miejsce do postoju pojazdów. Mimo upływu czasu Kwiatkowo to nadal bardzo chętnie odwiedzane miejsce przez kijkarzy z Rypina i okolic, którzy podczas marszów mają okazję podziwiać przyrodę oraz zachodzące w niej zmiany związane chociażby z przemijaniem pór roku.

Efektem współpracy pomiędzy Nadleśnictwem, a „miejscowymi kijkarzami" na czele z Panem Zbigniewem Kosińskim było zorganizowanie pierwszej edycji zawodów o Puchar Ziemi Dobrzyńskiej Nordic Walking. Zawody odbyły się w dniu 31 sierpnia na terenie Nadleśnictwa Skrwilno i Gminy Skrwilno. W zmaganiach wzięło udział 203 zawodników przybyłych z całej Polski. Po przywitaniu Gości i omówieniu spraw technicznych odbyła się wspólna rozgrzewka. Trasa zawodów biegła przez leśne tereny Nadleśnictwa Skrwilno i parkowy obszar Gminy Skrwilno. Fani chodzenia z kijkami zmagali się na dystansie 5 lub 10 km w rozbiciu na płeć oraz kategorie wiekowe. Najliczniejszą grupę stanowiły kobiety w kategorii 40- 44 lata.

Po zakończeniu zmagań sportowych odbyło się uroczyste wręczenie pucharów. Pomimo upału, który towarzyszył zawodnikom podczas zmagań sportowych oraz ogromnego zmęczenia uśmiech nie schodził z twarzy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

Tekst: Dominika Lewandowska

Zdjęcia: Bogdan J. Balcerowicz