Program Zanocuj w lesie Nadleśnictwo Skrwilno

Miło nam powitać Cię w lesie zarządzanym przez Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Skrwilno.

To obszar, na którym możesz biwakować.

Zanim oddasz się relaksowi na łonie natury, przeczytaj, proszę, zasady korzystania

z udostępnionych na ten cel terenów.

Ufamy, że pozostawisz to miejsce bez śladu swojej obecności.
Nie jesteś jedynym, który korzysta z tego miejsca.

Miłego obcowania z lasem!

Zachęcamy do wypełnienia ankiety, dotyczącej programu:
http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy ] oraz z poziomu aplikacji Mbdl   (android) lub  iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1.  regulaminem korzystania z obszaru
  2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.
  3. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu link
  4. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu.
  5. z czasowymi wyłączeniami /zmianami przebiegu szlaków - z powodu prac gospodarczych, czasowo wyłączone z programu "nocowanie w lesie" są oddziały numer: 9 - L-ctwie Kamienica i 317 - L-ctwo Wielgie
  6. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! Na terenie działają następujące koła łowieckie: KŁ "Sokół" Świedziebnia, KŁ "Orzeł" Skrwilno, KŁ "Róg" Nadróż, KŁ "Łoś" Rypin, KŁ "Knieja" Skrwilno, KŁ "Sokół" Skępe, KŁ "Żerań" Warszawa, KŁ "Bażant" Lipno, KŁ "Odyniec" Tłuchowo, KŁ ".
  7. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (załącznik do pobrania poniżej) oraz przesłanie go na adres skrwilno@torun.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: 54 280 99 68 wew.333.

 

Nadleśnictwo Skrwilno przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.