Asset Publisher Asset Publisher

Oferta edukacyjna

Edukacja ekologiczna jest ważnym elementem rozwoju dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych. Kształtuje całościowy obraz ich relacji z otaczającą przyrodą. Wskazuje na zależności człowieka i środowiska, a także uczy odpowiedzialności za zmiany powstałe w środowisku naturalnym.

Nadleśnictwo Skrwilno, w celu szerzenia postaw proekologicznych prowadzi ośrodek edukacji ekologicznej w Skępem i w Skrwilnie oraz terenowe ścieżki przyrodnicze. Korzystający, a w szczególności dzieci i młodzież szkolna uczą się szacunku do przyrody, zapoznają się z zagrożeniami środowiska naturalnego w miejscu zamieszkania oraz uświadamiają sobie znaczenie różnorodności biologicznej w najbliższym otoczeniu.

 

 

Izba edukacyjno-historyczna "Tartak parowy w Skrwilnie".

 

Izba edukacyjno-historyczna powstała na szkielecie budynku tartaku parowego, pochodzącego z roku 1874. Znajduje się w nim między innymi wystawa dzikich zwierząt leśnych, tablice interaktywne, wyświetlacz multimedialny, zdjęcia byłych i obecnych pracowników, fotografie leśniczówek i zbiory przedmiotów pochodzących z XIX w. W pobliżu sali udostępniona jest ścieżka edukacyjna oraz wiaty z miejscem na ognisko.

 

Sala edukacyjna "Głęboczek" z infrastrukturą turystyczną (wiaty, miejsce biwakowe i ścieżki edukacyjne).

 

Osoby chętne do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej proszone są o kontakt pod numerem tel.: (54) 280-99-68.

Dostępność dogodnego terminu można sprawdzić w poniższym kalendarzu.